Як і коли міняти масло в коробці перемикання передач

Коробка передач або трансмісія складається з деталей, схильних до постійного тертя і потребує своєчасного і якісного догляду, який полягає у своєчасній заміні масла.

Як правило, в керівництві по експлуатації на автомобіль вказано інтервал пробігу, по досягненню якого необхідно здійснити заміну масла в трансмісії. Як правило, вона здійснюється по досягненню 40000 км пробігу або раз на рік. Тому потрібно купувати трансмісійне мастило від виробника щоб бути впевненим в якості самого масла.

Види трансмісійних масел:

1. Мінеральні масла. Використовуються в коробках передач з малими оборотами (до 2 – 3 тис. Оборотів в хвилину) і незначним тертям деталей. Являють собою нафтопродукт на мінеральній основі, створює плівку на деталях, яка дозволяє захистити від зносу і бруду. Очищення таких масел від найдрібніших частинок не представляється можливим, і як наслідок втрачається ефективність їх використання. Такі масла є бюджетним варіантом по ціновій політиці, і менш привабливим за якістю.

2. Напівсинтетичні масла. Вони призначені для застосування в автомобілях з двигунами, що експлуатуються при підвищених обертах. До таких автомобілів відносяться вітчизняні представники і більшість іномарок. В оліях цього виду є хімічні компоненти, що запобігають тертя деталей, за рахунок створення спеціальної захисної плівки. До переваг напівсинтетичних масел відносяться ефективний захист деталей і цінова доступність. Заміну такого масла необхідно проводити по досягненню 40000 – 50000 км пробігу.

3 Синтетичні масла. Цей вид масел використовується, як правило, в автомобілях з автоматичною коробкою передач. До складу таких масел входять безліч хімічних речовин і з’єднань, що дозволяють знизити навантаження на деталі, підвищуючи їх зносостійкість і перешкоджаючи виникненню корозії. У порівнянні з попередніми представниками, вартість синтетичного масла вище, а й якість також значно перевершує інші види масел. Заміна такого масла здійснюється по досягненню 70000 – 80000 км пробігу.

Поради від професіоналів

Виконуючи своєчасну заміну масла, дозволить збільшити термін експлуатації деталей і вузлів коробки перемикання передач і не турбуватися про виникнення позапланових несправностей. Однак, чітких термінів заміни масла немає, їх встановлює кожен водій самостійно, виходячи зі стилю і інтенсивності водіння.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.